فعالسازی بسته رایگان 7 روزه

درباره Train Listening


وبسایت TrainListening.com چند سالی است که بر مبنای یک توصیه ی ساده از اکثر مدرسان زبان در رابطه با بهبود مهارت شنیداری زبان انگلیسی و به طور کلی هر زبان دیگر شکل گرفت و آن توصیه ساده چیزی نبوده جز شنیدن یک قطعه صوتی و تلاش برای به روی کاغذ آوردن آن و تلاش مکرر تا درک کامل شنیده ها از آن قطعه صوتی. به گفته مدرسان زبان انجام این تمرین روزی یک تا دوساعت به مدت یک ماه مهارت شنیداری زبان آموزان را به شدت بالا می برد.

این روش یا به اصطلاح Transcribe در کتب آموزشی زبان نیز مورد توجه قرار گرفته است و در آزمونهایی نظیر IELTS که بخش Listening آن حاوی جزئیات فراوانی است اثر بخشی قابل توجهی دارد. حتی در آزمونهای دیگر مانند PTE و یا Duolingo یکی از سوالات بخش Listening خود عمل Transcribe است.

از سویی دیگر این روش تمرین به شکل سنتی آن و جلو و عقب بردن یک فایل صوتی برای پخش مکرر چند ثانیه از آن و مطابقت نوشته های زبان آموز با متن اصلی کاری زمانبر و طاقت فرساست و عملا امکان تمرین هر روزه به این شکل وجود ندارد. به همین منظور وب سایت TrainListening.com منابع صوتی متعددی را گردآوری کرده و حدود 30 هزار قطه صوتی کوتاه شده از منابع مختلف صوتی را به صورت آنلاین در اختیار کاربران خود قرار می دهد که بر روی گوشی یا کامپیوتر خود می توانند هر کجا تمرینات خود را در دو شکل Transcribe یا Puzzle انجام دهند. به این ترتیب تمرین فوق به سادگی قابل انجام بوده و صحت کلمات نوشته شده بلافاصله به زبان آموز نشانداده شده و امتیازی به وی اختصاص می یابد که خود در دراز مدت نشاندهنده پیشرفت مهارت شنیداری وی نیز می باشد.

به هنگام افزودن محتوا سعی می شود که قطعات صوتی از میان منابع مختلف با سختی های متنوع انتخاب شده و از لحاظ کیفیت در حد استاندارد باشند. کتابهای صوتی سطح بندی شده توسط موسسات معتبری مانند Oxford و Macmillan و ... موسیقی هایی که از لحاظ کلامی هم وضوح خوبی داشته و هم شناخته شده اند، سخنرانی های معروف مشاهیر و نیز سخنرانی های معروف تد، کتابهای آمادگی آزمون IELTS ، پادکست های آموزشی BBC و سایر مجموعه های صوتی تنوع نسبتا بالایی به محتوای سایت داده اند. البته قابل ذکر است که همواره مجموعه های جدیدتری در حال آماده سازی و افزوده شدن به سایت می باشند.

امید است تا شما کاربر گرامی به هنگام استفاده از این وبسایت به هدف خود که همان افزودن مهارت شنیداری زبان انگلیسی می باشد دست یابید.

احمد روزبهانی
مدیر وبسایت TrainListening.com