فعالسازی بسته رایگان 7 روزه

تمرین Puzzle جهت تقویت لیسنینگ

نویسنده:احمد روزبهانی
10/19/2018 8:03:52 AM
به اشتراک گذاری 332

دراین تمرین که بیشتر شبیه یک بازی است باید از بین بیش از 19000 قطعه صوتی مربوط کتابهای صوتی، سخنرانی های مشهور، کتابهای آمادگی آزمون و ... همراه با سطح بندی یک پکیج را انتخاب کنید و به تک تک جملات گوش داده و سپس کلمات به هم ریخته را مرتب کنید.

برای کسانی که علاقه مند به تقویت مهارت شنیداری ( لیسنینگ ) زبان خارجه هستند بهترین راه اینست که اولا خود را در محیطی قرار دهند تا گوش آنها در معرض مکالمات به زبان خارجه قرار گیرد. و ثانیا خود را درگیر مکالمات پخش شده کنند. با تکرار این فرایند به شرطی که طی زمان طولانی تداوم داشته باشد می توان امیدوار بود که به تدریج گوش به مکالمات پخش شده عادت کرده و نسبت به روزهای اولیه بهتر و راحت تر می شنود. در واقع لازمست که عمل شنیدن زبان خارجه به جهت افزایش مهارت لیسنینگ به طور منظم تمرین شود.

هر تمرینی نیازمند ابزار و وسایل خود می باشد و کاری که در وبسایت TrainListening.com شده فراهم آوردن محیطی است که کاربر در آن با انواع مکالمات صوتی پخش شده روبرو می شود و به ازاء هر جمله ای که می شنود می تواند آنرا به اشکال مختلف تمرین کند. یکی از این ابزار تمرینی تمرین Puzzle  می باشد.

 

دراین تمرین که بیشتر شبیه یک بازی است باید از بین بیش از 19000 قطعه صوتی مربوط کتابهای صوتی، سخنرانی های مشهور، کتابهای آمادگی آزمون و ... همراه با سطح بندی یک پکیج را انتخاب کنید و به تک تک جملات گوش داده و سپس کلمات به هم ریخته را مرتب کنید.

 

 نحوه تمرین کردن:

درحالت پیش فرض و و قتی با کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ به این تمرین دسترسی پیدا کردید روال کار بدین ترتیب خواهد بود که ابتدا بر روی دکمه پخش کلیک می کنید تا قطعه صوتی پخش شود. آنگاه با کلیک بر روی کلمات به هم ریخته شده ی جمله سعی کنید جمله مربوطه را بسازید.

wordpuzzle 

بلافاصله پس از کلیک بر روی هر کلمه نرم افزار آنرا مورد بررسی قرار خواهد داد. اگر کلمه در جای صحیح خود قرار گرفته باشد نوار پیشرفت سبز رنگ حرکت خواهد نمود و درصد پیشرفت شما ثبت خواهد شد. اما اگر کلمه جایگاه غلطی داشته باشد رنگ آن به رنگ قرمز درمی آید که در این حالت باید مجددا بر روی کلمه قرمز رنگ کلیک کنید و کلمه دیگری را انتخاب نماییدWord puzzle 

  

تنظیمات اضافی:

 

تعویض خودکار جمله:

با انتخاب این گزینه پس از تمرین موفقیت آمیز یک قطعه بلافاصله قطعه بعدی پخش و آماده تمرین خواهد شد.

 

 این تمرین را رایگان امتحان کنید و مهارت لیسنینگ خود را بسنجید

 

 

 

برچسب های مهم

تقویت لیسنینگ تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی تقویت Listening تقویت listening تقویت لیسنینگ مهارت شنیداری زبان انگلیسی تقویت مهارت Listening

برچسب ها
تقویت لیسنینگ تمرین Puzzle تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی تقویت Listening تمرین زبان لیسنینگ Listening

دیدگاه ها

+ دیدگاه خود را بنویسید ...

هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد

نظر شما

وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.