فعالسازی بسته رایگان 3 روزه

تمرین Transcribe جهت تقویت لیسنینگ

نویسنده:احمد روزبهانی
11/3/2019 4:28:07 PM
به اشتراک گذاری 1144

یکی از راههایی که عموما توسط مدرسین زبان توصیه می شود این است که ابتدا به یک قطعه گوش داده و سپس سعی کنید هر آنچه می شنوید را بر روی کاغذ بیاورید. برخی از مدرسین بر این باورند که اگر این کار را روزانه به مدت یک ساعت در طول یک یا دو ماه انجام دهید مهارت شنیداری یا همان لیسنینگ شما به قدری بالا می رود که از این پس هرچه را بشنوید بلافاصله درک خواهید کرد.

برای تقویت لیسنینگ راههای متنوعی وجود دارد. یکی از راههایی که عموما توسط مدرسین زبان توصیه می شود این است که ابتدا به یک قطعه گوش داده و سپس سعی کنید هر آنچه می شنوید را بر روی کاغذ بیاورید. برخی از مدرسین بر این باورند که اگر این کار را روزانه به مدت یک ساعت در طول یک یا دو ماه انجام دهید مهارت شنیداری یا همان لیسنینگ شما به قدری بالا می رود که از این پس هرچه را بشنوید بلافاصله درک خواهید کرد.

در وبسایت Train Listening این فرآیند به صورت نرم افزاری آنلاین در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. بدین ترتیب که بیش از 30000 قطعه صوتی از بین کتابهای صوتی، سخنرانی های مشهور، کتابهای آمادگی آزمون و ... همراه با سطح بندی فراهم شده و شما می توانید به منظور بالابردن سطح لیسنینگ خود تمرین Transcribe را  روی هر یک از قطعات می توانید انجام دهید.

 

 نحوه تمرین کردن:

درحالت پیش فرض و و قتی با کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ به این تمرین دسترسی پیدا کردید روال کار بدین ترتیب خواهد بود که ابتدا بر روی دکمه پخش کلیک می کنید تا قطعه صوتی پخش شود. آنگاه در محل مخصوص کلیک کرده و شروع به تایپ آنچه شنیده اید می نمایید.

بلافاصله پس از فشردن هر Space نرم افزار کلمه تایپ شده را مورد بررسی قرار می دهد. اگر کلمه را صحیح تایپ کرده باشید نوار پیشرفت آبی رنگ حرکت خواهد نمود و درصد پیشرفت شما ثبت خواهد شد. اما اگر کلمه تایپ شده کاراکتر غلطی داشته باشد زیر آن خط قرمز کشیده خواهد شد و در صورتی که ماوس را روی کلمه غلط نگهدارید همانند شکل زیر کلمه درستش را نشان می دهد:

 

  

تنظیمات اضافی:

نگذار غلط تایپ کنم

اگر گزینه نگذار غلط تایپ کنم را انتخاب کنید باعث می شود تا هر کاراکترغلطی را که تایپ می کنید به طور خودکار پاک شود. به این ترتیب باید متن را مجددا گوش داده و آنقدر تلاش کنید تا به کلمه صحیح دست پیدا کنید.


پخش مجدد با کلید Enter

در صورتیکه هنگام نوشتن نیاز به پخش مجدد قطعه صوتی دارید کافیست دکمه Enter را برای پخش مجدد فشار دهید.


تعویض خودکار جمله:

با انتخاب این گزینه پس از تمرین موفقیت آمیز یک قطعه بلافاصله قطعه بعدی پخش و آماده تمرین خواهد شد.

 

 از بخشهای  رایگان سایت دیدن کنید و مهارت لیسنینگ خود را بسنجید

برچسب های مهم

تقویت لیسنینگ تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی تقویت Listening تقویت listening مهارت شنیداری زبان انگلیسی تقویت مهارت Listening تقویت لیسنینگ

برچسب ها
تقویت لیسنینگ تمرین Transcribe تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی تقویت Listening تمرین زبان

دیدگاه ها

+ دیدگاه خود را بنویسید ...

هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد

نظر شما

وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.