فعالسازی بسته رایگان 3 روزه

چگونه می توان مهارت شنیداری لیسنینگ خود را افزایش داد

نویسنده:احمد روزبهانی
6/16/2016 3:54:56 PM
به اشتراک گذاری 136

تعاملی کار کنید. به این معنی که به جای گوش دادن محض به رادیو یا تلویزیون با کسی صحبت کنید و یا به نحوی عمل کنید تا شنیده های خود را به چالش بکشید. تنها به یک ژانر خاص مثلا کمدی تکیه نکنید. سعی کنید انواع ژانرها را از علمی گرفته تا داستانی تجربه کنید

بسیاری از زبان آموزان با درک و شنیدن کامل آنچه افراد Native بر زبان می آورند مشکل دارند. یکی از دلایل شاید این باشد که محتوای آموزشی با آنچه در دنیای واقعی می گذرد تفاوت بسیار دارد. برخی از این تفاوتها شامل موارد زیر می باشد:

مردم دردنیای واقعی Slang یا همان واژه های غیر رسمی را به کار می برند.
آنها از آواهایی نظیر "um", "hmm", "ah", "uh" و غیره لابلای صحبتهای خود استفاده می کنند.

آنها معمولا واژه that را هنگام استفاده از قیدها حذف می کنند و مواردی نظیر این.

 

مردم وقتی به زبان مادری شان چند کلمه پشت سر هم را ادا می کنند این بسیار متفاوت است با وقتی که هر یک از کلمه ها را جداگانه و به تنهایی تلفظ می نمایند به این گونه صحبت کردن اصطلاحا Connected Speech می گویند
اگر شما احتمالا تنها در کلاس های زبان انگلیسی را فرا گرفته اید احتمالا به گوشتان تنها تلفظهای بسیار دقیق خورده است واحتمالا وقتی کسی چیزی شبیه این عبارت می گوید چیزی از این عبارت نمی فهمید:

 

W'joominehand'nmethabagovethare?

 

که در حقیقت همین جمله ساده می باشد:

 

Would you mind handing me that bag over there?

 

 

مردم راجع به خیلی از مسائل صحبت می کنند که لزوما اصل آن مطلب برای شما آشنا نیست. در کلاسهای زبان نمی توان راجع به همه مسائل موجود بحث کرد.

اما با همه این مسائل چگونه می توانید مهارت شنیداری (Listening) خود را تقویت کرده و بهبود ببخشید؟

بهترین و اولین و دائمی ترین راه گوش دادن زیاد است. چاره دیگری هم ندارید. شما ناچارید زمان بسیاری را صرف گوش دادن کنید. به چیزهایی گوش دهید که برایتان جالب است در غیر اینصورت ادامه این راه طولانی برایتان دشوار خواهد بود.

 اگرچه میزان زمانی که برای اینکار صرف میکنید بسیار مهم است اما در این راه اگر موارد زیر را هم رعایت کنید نتیجه بسیار خوبی خواهید گرفت:    1- تعاملی کار کنید. به این معنی که به جای گوش دادن محض به رادیو یا تلویزیون با کسی صحبت کنید و یا به نحوی عمل کنید تا شنیده های خود را به چالش بکشید.

  2- تنها به یک ژانر خاص مثلا کمدی تکیه نکنید. سعی کنید انواع ژانرها را از علمی گرفته تا داستانی تجربه کنید
  3-  در زیر نویس ها زیرنویس انگلیسی را به زبان مادری خود ترجیح دهید در غیر اینصورت مغز شما در همان مد زبان مادری قفل خواهد ماند. در حالیکه اگر متن را به زبان اصلی خود مشاهده کنید این به شما کمک می کند تا با تلفظ صحیح کلمات در جای خود آشنا شوید و مهارت شنیداری تان بهبود یابد.

TrainListening.com

وب سایت تخصصی تقویت Listening

برچسب های مهم

تقویت لیسنینگ تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی تقویت Listening تقویت listening مهارت شنیداری زبان انگلیسی تقویت مهارت Listening تقویت لیسنینگ

برچسب ها
تقویت listening تقویت لیسنینگ مهارت شنیداری زبان انگلیسی تقویت مهارت Listening

دیدگاه ها

+ دیدگاه خود را بنویسید ...

هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود ندارد

نظر شما

وارد شوید
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.